Návštěva knihovny - Hvězdičky - 10:00
Vystoupení v Kulturním domě

Úvod > Akce školky > Zamykání lesa

Zamykání lesa

Ve středu 25. 10. 2022 jsme se se třídou Hvězdiček a Žabiček vydali tradičně do lesa na Landek, kde na děti čekala spousta zábavy a dobrodružství. Cestou se k nám přidala i zvědavá kočička, která šla s námi až do lesa a zasloužila si hlavní pozornost všech dětí. Medvěd, veverka, zajíc a další zvířátka si pro děti připravila úkoly, které děti plnily ve skupinkách a musely u nich prokázat nejen fyzickou zdatnost, ale i dovednosti a znalosti k tématu lesa. Za splněné úkoly na děti čekala od zvířátek sladká odměna – šťavnaté jablíčko, na kterém si s chutí pochutnaly. Společně jsme pak se sešli na lesní mýtince, kde jsme pomocí zlatého klíče a kouzelného zaříkávadla zamkli les. I přesto, že nám zprvu počasí moc nepřálo a museli jsme čekat pod střechou u školky, než přestalo pršet, za chvíli se na obloze ukázalo sluníčko a pak už krásně svítilo po celý zbytek dne. Dětem ze třídy Hvězdiček i Žabiček se výprava do lesa moc líbila a už teď se všichni těší, až zase na jaře půjdeme společně les odemknout.

Pro nejmenší děti za třídy Sluníček si lesní zvířátka připravila úkoly na školní zahradě, protože pro naše nejmenší by cesta do lesa byla příliš náročná. Na školní zahradě v prostoru nad dopravním hřištěm tak mezi jehličnatými stromy a ve spadaném listí nacházely děti cedulky s úkoly, které společně plnily a na samotný závěr pak s paními učitelkami symbolicky také zamkly les. Na jaře budou naše sluníčka zase o něco větší a zdatnější, takže už zvládnou absolvovat vycházku do lesa společně se staršími dětmi z ostatních tříd.

Fotografie Hvězdiček a Žabiček ZDE

Fotografie Sluníček ZDE