Úvod > Akce školky > Putování za podzimní vůní

Putování za podzimní vůní

Dne 6. října 2022 jsme ve spolupráci s manžely Góreckými připravili pro rodiče s dětmi odpolední akci, která se netradičně uskutečnila v malebném prostředí vily na Landeku. Na rozlehlé zahradě obklopené lesy čekaly na malé i velké návštěvníky rozmanité úkoly, při kterých prokazovali nejen svoji fyzickou zdatnost a obratnost, ale také svoje smysly, např. při poznávání vůní z pytlíčků nebo při poznávání zvuků ve sluchovém pexesu. Jemnou motoriku si pak děti i jejich rodiče společně procvičili při navlékání podzimních přírodnin na provázek, ze kterých si vyráběli netradiční náramek nebo náhrdelník. Za každý absolvovaný úkol sbíraly děti razítka na kartičku ve tvaru lístu, za což si následně zasloužili voňavou odměnu v podobě perníkové buchty a špekáčku. Závěrem akce pak bylo příjemné posezení okolo ohniště, kde si každý z návštěvníků mohl opéct svůj špekáček. Velký díky patří nejen manželům Góreckým za poskytnutí areálu vily na Landeku, ale samozřejmě také naším sponzorům, pekařství Velička a řeznictví Janus, bez kterých bychom tuto báječnou akci pro děti a jejich rodiče nemohli zrealizovat.

Fotografie ZDE