Úvod > Akce školky > Slavnostní pasování předškoláků

Slavnostní pasování předškoláků

Je to k neuvěření, ale konec školního roku 2023/2024 se nezadržitelně blíží. Pro naše nejstarší děti - předškoláky je konec tohoto školního roku spojen s loučením s mateřskou školou. Ve čtvrtek 6. června jsme se za přítomnosti rodičů a dalších rodinných příslušníků všech dětí slavnostně rozloučili s našimi budoucími prvňáčky. Naše paní ředitelka děti pasovala na školáky a symbolicky je tímto aktem předala do péče paní ředitelky ZŠ. Přítomen byl také pan starosta, který dětem předal hodnotný dárek v podobě krásné pohádkové knihy, jako památku na předškolní léta a paní ředitelka ZŠ Petřkovice pak děti ozdobila slavnostní šerpou. Následoval slavnostní přípitek a posezení s výtečným a bohatým občerstvením, které letos obstarali rodiče i prarodiče předškoláků, za což jim ještě jednou patří veliké díky. Ve třídě žabiček byla pro všechny hosty připravena prezentace vzpomínek dětí na prožitá léta v naší mateřské škole. K tomu všemu nám přálo krásné a slunečné počasí, takže tento slavnostní den se se vším všudy opravdu vydařil a všichni si jej náramně užili.