Úvod > Akce školky > Projektové dny polytechniky ve školce

Projektové dny polytechniky ve školce

Říjen jsme zahájili v naší školce projektovými dny s názvem „ Stavitel města“ a „Malý architekt“, který jsme ve spolupráci s Malou technickou univerzitou realizovali v rámci projektu EU Šablony II. Předškoláci si v rámci dopoledne plného polytechniky a konstruování mohli vyzkoušet polytechnické dovednosti jako např. příprava plánů stavby křižovatky a kruhového objezdu, mostu, sestavování prostorového modelu stavby, či samotné konstruování modelu městské části. Děti tvořily ve skupinkách, učily se vzájemně spolupracovat, domlouvat se na společném postupu, prosazovat přiměřeným způsobem své návrhy, nápady, zkrátka procvičovaly si nejen manipulační a polytechnické dovednosti, ale také sociální a komunikační, které jsou pro jejich další životní etapu neméně důležité. Projekty se uskutečnily ve dnech 1. a 2. října ve třídách hvězdiček a žabiček. A jelikož máme ve třídě předškoláků značnou převahu chlapců, jejich nadšení do těchto technických a konstruktivních činností bylo opravdu veliké, ale i holčičky vytvořily svou „projektovou dívčí skupinu“ a do činností se také se zájmem zapojily. Odměnou pak pro každého „malého stavitele i architekta“ bylo opravdové osvědčení o absolvování projektu, které si děti odnesly na památku spolu s novými technickými dovednostmi i zkušenostmi.

• Fotky Žabičky ZDE
  • Fotky Hvězdičky ZDE