Úvod > Akce školky > Odemykání lesa

Odemykání lesa

Druhý jarní den, tedy 22. března, jsme se po dlooouhé zimě s dětmi vydali konečně otevřít les a přivítat jaro i u nás v Petřkovicích. Na cestu jsme se posilnili svačinkou a vyrazili.

Počasí nám přálo a jarní sluníčko nás po cestě příjemně hřálo. Po úspěšném zdolání kopce, který dal hlavně našim nejmenším dětem opravdu zabrat, jsme se společně celá škola sešli na lesní mýtině a pomocí kouzelného zaříkávadla otevřeli les, který si pro nás připravil pestrou škálu zábavných úkolů a aktivit. Zajíček, liška, veverka, a další lesní zvířátka nachystala pro děti úkoly od přeskakování překážek, chůze po kládě až po oblíbené hádanky, skládání obrázků a hod na cíl.

Když děti splnily poslední úkol, všimly si, že se na cestě objevil fáborek jiné barvy. Sebrali jsme tedy odvahu a šli tu záhadu prozkoumat. Po přečtení tajemného vzkazu nám bylo hned vše jasné. Je tady někde schovaný poklad! Po chvilce hledání byl úspěšně nalezen a děti se mohly těšit na sladkou odměnu.

Jarní den v lese jsme si všichni moc užili a jistě si tam ještě někdy zajdeme na procházku.

Fotky Sluníčka ZDE

Fotky Hvězdičky ZDE