Úvod > Akce školky > Myška Klárka a veverka Terka a paní Plasťáková

Myška Klárka a veverka Terka a paní Plasťáková

7. dubna do školky dorazila všemi oblíbená veverka Terka a myška Klárka s divadelním představením o tom, jak je důležité třídit odpad.

Příběh začal jako příprava na Velikonoce a pečení mazance. Veverka Terka a myška Klárka vyrazily k paní Koupkové pro suroviny na pečení. Před tím se ale zdržely u popelnic, kde myška Klárka s dětmi veverce Terce vysvětlovaly jak správně roztřídit odpad. Když bylo hotovo, zjistily jsme, že ve žluté popelnici žije pan Plasťák a hledá paní Plas´tákovou. Veverku Terku a myšku Klárku to vyděsilo, tak rychle běžely k paní Koupkové, kde je čekalo nemilé překvapení. Paní Koupková Začala všechno balit do plastu.

Po tomto zjištění se veverka Terka s myškou Klárkou rozhodly, že paní Koupkové vysvětlí, jak je to neekologické. Jenže paní Koupková byla unesena panem Plasťákem, kvůli svého nešvaru balit vše do plastu.

Naštěstí veverka Terka s myškou Klárkou paní Koupkové vše vysvětlily a pan Plasťák jí mohl propustit a stát se jejím kamarádem.

Všechno dobře dopadlo a my jsme se zase něco naučily.

Fotografie ZDE