Tanečky 10. lekce
Dopolední karneval v MŠ - 10:00

Úvod > O škole > Naše třídy > Hvězdičky

Hvězdičky

Třída se nachází v prvním patře budovy MŠ a navštěvují ji děti od 4-5 let. Učitelky ve třídě Hvězdiček připravují program pro děti podle Školního vzdělávacího programu Mateřské školy. Snaží se u dětí prohloubit pocit bezpečí a jistoty z pobytu v mateřské škole a nabízí dětem více společných řízených vzdělávacích aktivit. Pokud do třídy Hvězdiček přichází děti, které navštěvují mateřskou školu prvním rokem, jsou postupně seznamovány s prostředím. Děti jsou vedeny ke zdokonalování se v sebeobslužných dovednostech, učí se ve svých věcech udržovat pořádek. Od 2. pololetí děti jedí celým příborem, dovedou si přinést ke stolu jídlo, napouští a nalévají si samy nápoje. V tomto období dochází k upevnění hygienických návyků.

Pro děti je připravován program, který obsahuje pestrou nabídku pohybových a sportovních aktivit. Děti jsou podněcovány k poznáváni svého nejbližšího okolí, seznamují se s péči o prostředí, ve kterém žijeme. U dětí rozvíjíme poznávací procesy jako jsou čití, vnímání, představivost, paměť a myšlení. V tomto období se zaměřujeme na rozvoj řeči a chuti komunikovat s vrstevníky i s dospělými v mateřské škole. Děti jsou samozřejmě vedeny k rozvíjení hudebních, hudebně pohybových a výtvarných dovedností.

Děti si hrají většinou po dvojicích nebo v malých skupinkách. Jsou vedeny ke vztahům mezi sebou, ve kterých by mělo převažovat pochopení pro druhého a vcítění se do kamaráda. Děti jsou vedeny pozvolna k vytvoření si vlastního úsudku, že je správné pomáhat. I v této třídě mají děti během školního roku možnost zúčastnit se mnoha akcí pořádaných jak v rámci třídy, tak i celé mateřské školy.

Třída Hvězdiček