Preventivní beseda pro předškoláky s městskou policií - Bezpečně pro předškoláky - 11:00
Jarní focení dle zájmu rodičů - Photodients - 8:00
Návštěva prvních tříd s předškoláky
Odemykání lesa
3.lekce plavání předškoláků
Velikonoční tvoření s rodiči v MŠ - 15:00
Informační schůzka v MŠ
4.lekce plavání předškoláků

Úvod > Akce školky > Projektový den ve studénce

Projektový den ve studénce

Projektový den s environmentální tématikou v rámci projektu Šablony III proběhl 29. 4. 2022 pro  děti třídy hvězdiček a žabiček. Na výlet jsme se vydaly autobusem do Studénky na zámek Nová Horka, který se nachází v bezprostřední blízkosti Chráněné krajinné oblasti Poodří. V areálu zámku Nová Horka na jeho prostorné zámecké zahradě jsme nejprve s dětmi posvačily a poté se nás ujaly paní zooložky, které nás s dětmi provedly stezkou podél lužních lesů až k rybníku Kotvice, kde děti mohly pomocí dalekohledů pozorovat vodní ptactvo, hnízdící v této oblasti. V průběhu procházky přírodní rezervací děti poznávaly rostliny a ptáky žijící v Poodří. Blatouchy bahenní, prvosenka jarní, violka lesní a česnek medvědí, to je jen krátký výčet rostlin, které jsme při našem putování mohly s dětmi vidět. Největším zážitkem však pro děti bylo pozorování ptáčků a zvířat dalekohledem. Mezi ně patřila např. sýkora koňadra, kos černý a také volavka popelavá, která nám proletěla nad hlavami. U rybníka děti pozorovaly kachny divoké, které zde hnízdí. Na závěr pak děti spolupracovaly ve dvojicích, kdy do pracovního listu označovaly samolepkami rostliny a zvířata, které si v rámci putování prohlédly. Tento poznávací výlet za panenskou přírodou plnou zajímavých rostlin a živočichů,  lužních lesů s prastarými duby, rybníků bohatých na vodní živočichy, nám připomněl, jak krásná a jedinečná je naše příroda a jak důležité je tuto přírodu kolem nás chránit a pečovat o ni.

Fotografie ZDE