Pálení čarodějnic na Starém nádraží - 16:00
Odpoledne pro maminku - školní akce ke Dni Matek - 15:00
Malý řemeslník 2. lekce - jen pro předškoláky
Malý řemeslník 3. lekce - jen pro předškoláky
Školní výlet na kozí farmu
Celoškolní výlet za zvířátky na farmu do Havířova - Dolní Suchá 8:15

Úvod > Akce školky > Předškoláci v knihovně

Předškoláci v knihovně

Dne 23. března čekalo předškoláky další překvapení. V rámci podpory a rozvoje předčtenářské gramotnosti dětí jsme se vydali do knihovny města Ostravy v Petřkovicích. Od pondělí jsme se na tuto návštěvu připravovali a velice se těšili, takže když nastal den návštěvy, byly děti velmi nadšené. Rozděleni na dvě skupiny jsme tedy hned po svačince vyrazili. Při vstupu nás přivítala paní knihovnice a děti uvedla do dětské sekce knihovny. Usadili jsme se a paní knihovnice nám vyprávěla příběh o kravičce Lízince, která žila na statku a jednu noc nemohla spát. Tak se jí povedlo vzbudit všechny zvířátka. A téma zvířátek děti doprovázelo celou návštěvu v knihovně. Přiřazovali jsme magnetky, kde jaké zvířátko žije, odpovídali na hádanky a poté odpovídali na to, čím je které zvíře užitečné. Paní knihovnice potom dětem dovolila prohlídnout si knížky, které se v knihovně nacházely. Také nás poučila, že pokud si půjčíme nějakou knížku, musíme ji vrátit zpátky na svoje místo.

Dětem se návštěva velice líbila a určitě se budou chtít stát pravidelnými návštěvníky knihovny, až budou chodit do školy a budou si umět knihu samy přečíst.

Fotogalerie ZDE