Preventivní beseda pro předškoláky s městskou policií - Bezpečně pro předškoláky - 11:00
Jarní focení dle zájmu rodičů - Photodients - 8:00
Návštěva prvních tříd s předškoláky
Odemykání lesa
3.lekce plavání předškoláků
Velikonoční tvoření s rodiči v MŠ - 15:00
Informační schůzka v MŠ
4.lekce plavání předškoláků

Úvod > Akce školky > Návštěva prvních tříd s předškoláky

Návštěva prvních tříd s předškoláky

Dne 7. března 2024 jsme se s předškoláky vydali na návštěvu místní základní školy, kde většina dětí nastoupí od září do prvních tříd. První zastávkou byla návštěva školní jídelny, kde na nás čekalo milé přivítání samotnou paní ředitelkou a kde nám paní kuchařky připravily sladkou svačinku v podobě moučníku a čaje. Posilněni dobrým jídlem jsme pak vyrazili do prvních tříd. Paní učitelka nás rozdělila do dvou skupin, kdy jedna šla do třídy 1. A a druhá do třídy 1. B. V obou třídách na nás čekali kamarádi prvňáčci, z nichž mnohé jsme znali už ze školky. Nejprve nás děti přivítaly básničkou a ukázaly nám, co se již za tu dobu ve škole naučily. Poté jsme se i my předvedli, co jsme se v naší školce naučili a paní učitelka z první třídy byla velmi mile překvapená, co už všechno umíme a poznáme. Pak nás čekaly úkoly, se kterými nám pomohli naši kamarádi z prvních tříd. Dostali jsme pracovní list, kde jsme měli plno různých úkolů, které jsme s pomocí našich kamarádů prvňáčků zvládli levou zadní. A jak už to bývá, čas utekl jako voda a bylo potřeba vyrazit zpátky do školky. Dětem se ve škole moc líbilo a bylo vidět, že se už nemůžou dočkat, až z nich budou také opravdoví školáci.