O mateřské škole

Naše mateřská škola se nachází v klidné oblasti městské části Ostrava - Petřkovice s malebným výhledem na zalesněný kopec Landek. Budovu tvoří tři prostorné třídy s hernami a správní část budovy se školní jídelnou, kde je pro děti připravovaná pestrá a vyvážená strava, splňující kritéria zdravé výživy. Prostorná školní zahrada s vlastním dopravním minihřištěm poskytuje pestrou škálu využití pro venkovní hry a prožitkové činnosti s dětmi.

Malebné okolí Mateřské školy nám nabízí vycházky do přírody, blízkého lesa, areálu Hornického muzea, či na dětské hřiště v centru obce. Vzdělávání dětí je realizováno dle školního vzdělávacího programu Poznáváme svět se sluníčkem, který vychází z RVP PV a je zaměřen na všestranné rozvíjení osobnosti každého dítěte, přičemž jsou respektována věková specifika, individuální schopnosti a možnosti dětí. Součástí vzdělávání jsou také projekty zaměřené primárně na environmentální a polytechnickou výchovu dětí.